#3905  od užívateľa skocko999
 12 Jún 2018, 16:09
Úzkosť je problém s ktorým sa mnoho z nás stretlo a stretáva. A čím viac spôsobov máme na boj proti nej, tým lepšie. Úprimne, lieky na predpis nie sú tím najlepším spôsobom ako proti takémuto problému bojovať.


V skutočnosti, jedna štúdia (www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3628173/) našla spojitosť medzi liekmi proti úzkosti s vysokou úmrtnosťou a zvýšeným rizikom samovrážd.


A teda, lieky ako také by mali byť určite vašou poslednou možnosťou. V skutočnosti ich vôbec nebudete potrebovať, vďaka týmto siedmym bylinkám proti úzkosti. No vedzte, že bylinky sú silné a tak je potrebné ich využívať v miere.Obrázok1. Scutellaria lateriflora

Je to tradičná bylinka voči stresu a úzkosti, je skvelá pre ľudí ktorí trpia nespavosťou, napätím svalstva, neustále zaťatými čelusťami a úzkosťou. Môžete ju užívať vo form čaju alebo ako tinktúru. Štúdia preukázala že subjekty mali nízke skóre úzkosti po tom ako využili účinky takejto bylinky.


2. Piper methysticum (kava kava)

Podľa výskumu je kava kava oveľa efektívnejšou na zmiernenie úzkosti než placebo. V skutočnosti, je to pravdepodobne najlepšia bylinka proti úzkosti. Túto bylinku je taktiež možné použiť k úľave od bolesti.
No pozor, štúdie preukázali že nadmerné užívanie kava kava môže poškodiť vašu pečeň a tak, užívajtev miere, najmä pokiaľ trpíte problémami s pečeňou.3. Levanduľa


Skvelá vôňa levandule nielenže vás zbaví úzkosti, no taktiež vám pomôže v spánku. Levanduľový čaj stojí určite za vyskúšanie!


4. Mučenka


Štúdia vykonaná na ľuďoch trpiacich úzkosťou Univerzitou v Marylande odkryl skutočnosť že mučenka je tak účinná ako oxazepam čo sa týka liečenia úzkosti, no mučenka je pravdaže oveľa lepší spôsob a voľba nakoľko nemá žiadne vedľajšie účinky.

zdroj : http://forum.domacamedicina.sk
foto : www.thenaturaldoggie.com
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.