#3906  od užívateľa skocko999
 13 Jún 2018, 07:15
Viete čo znamená „zlaté mlieko“? Je to zmes byliniek a kokosového mlieka ktorá je zohriata tak aby sformovala chutný a výživný nápoj ktorý môžete konzumovať kedykoľvek počas dňa.

Táto zmes pochádzajúca hlboko v indickej kuchyni je zmesou na detoxifikáciu a proti zápalom, proti vysokému obsahu cukru v krvi a iným zdravotným problémom.


Zlaté mlieko je zložené z kokosového oleja, kurkumy, zázvoru, pepru a kokosového mlieka. Med je často pridávaný aby obohatil chuť, no účinky tejto zmesy sa točia najmä okolo výhod ktoré prináša samotná kurkuma. Kurkuma je prospešné korenie ktoré bolo používané na choroby ako choroba pečene, bolesť svalov, artritída, respiračné problémy, gastrointestinálne problémy a kožné problémy po storočia.

Toto korenie má mocné protizápalové účinky a je účinné najmä voči autoimunitným a chronickým chorobám.
Kurkuma čistí pečeň a eliminuje voľné radikály, reguluje hladinu cukru v krvi, zmierňuje nachladnutie a zlepšuje trávenie zatiaľ čo zabráňuje vzniku degeneratívnych kognitívnych chorôb ako je demencia a alzheimer.

ObrázokZázvor je schopný zmiernenia nevoľnosti, prechladnutia, svalovej a menštruačnej bolesti, no taktiež zlepšuje trávenie a reguluje hladinu cukru v krvi.

Čierný peper je nápomocný v boji voči anémii, zažívacím ťažkostiam, prechladnutiu, zatiaľ čo zlepšuje schopnosť tela absorbovať kurkumu.

Kokosový olej zlepšuje váš imunitný systém, trávenie a zabráňuje obličkovým a pečeňovým chorobám, zlepšuje stav srdca, pomáha pri strate váhy a zlepšuje vašu pokožku. Kokosové mlieko je bohaté na esenciálne živiny ktoré zlepšujú vaše celkové zdravie.
Med má antimikrobiálne účinky ktoré pomáhajú zmierniť alergie a prechladnutia, zatiaľ čo vám pomôžu zbaviť sa spánkovej deprivácie.Ingrediencie


• 1 lyžica kokosového oleja

• 2 poháre kokosového mlieka

• Malý kúsok zázvoru

• 1 lyžička prášku kurkumy

• Štípka čierneho pepru

• 1 lyžička medu

• Polovička lyžičky škorice (pre arómu a jej účinky)Príprava

Zmiešajte všetky ingrediencie v mixéri, zohrejte ju na panvici na 5 minút (nenechajte zmes vrieť!). Môžete zameniť kokosové mlieko za iný druh mlieka, no vyhýbajte sa živočišnému nakoľko sa môže vyskytnúť intolerancia a môže spôsobiť symptómy ako je akné, egzém, alergie a dýchacie problémy.

Vypite pohár tohto zlatého mlieka ráno na lačný žalúdok alebo večer pred spánkom a vyčistite si vaše telo a zabráňte vzniku chorôb!


zdroj : http://forum.domacamedicina.sk
foto : losingweightdone.com
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.