#3978  od užívateľa skocko999
 03 Dec 2018, 10:59
Pľuzgiere sa vyskytujú najmä ak používame nové topánky ktoré nám odierajú kožu a takto sa vytvárajú pľuzgiere – bolestivé a nebezpečné.

Koža sa takto otvorí a teda je náchylná na rôzne infekcie čo nás teda núti starať sa o túto postihnutú kožu.
Mnoho faktorov môže spôsobiť tieto pľuzgiere, no odreniny sú najčastejším dôvodom. Ak má topánka vyčnievajúce hrany, či je úzka alebo nová, môže spôsobiť (vyprovokovať) kožné zranenia ktoré sa môžu vyvinúť do podoby pľuzgierov. Je dôležité mať pohodlné topánky, a ak sú nové, noste ich doma aby ste si vy a vaše nohy na nich zvykli a vyformovali ich.Obrázok


Pľuzgiere sú malé zranenia kože v ktorých sa hromadí tekutina. Keďže naše dolné končatiny takmer nikdy neodpočívajú čo teda vás vystavuje permanentnému riziku týmto poškodeniam. Riziko spočíva v skutočnosti že takéto kožné zranenie - ktoré je otvorené – sa môže ľahko zapáliť v dôsledku infekcií.


V tomto článku vám dokážeme poradiť ako ošetrovať pľuzgiere aby sa vyliečili čo najrýchlejšie a zabrániť vzniku infekcií.


Rýchlo vyliečte pľuzgiere na chodidlách

• Čistenia

Je dôležité aby ste udržiavali pľuzgiere čisté. Položte nohy do teplej vody s trochou mydla. Skúste nešúchať o túto postihnutú kožu.

• Mali by sme tekutinu vytlačiť?


Ťažká otázka. Špecialisti tvrdia že túto tekutinu by sme nemali nijako vytlačiť či odstrániť, vraj by sme mali túto úlohu prenechať nášmu telu. Ak je zranenie nepríjemné, nechajte chodidlo voľné bez ponožky na čerstvom vzduchu a tekutina sa vysuší sama.
Avšak ak je pľuzgier príliš veľký, môžete „vypustiť“ trocha tejto tekutiny, avšak musíte udržiavať hygienické návyky.
V prvom rade vydezinfikujte ihlu s alkoholom, potom prepichnite pľuzgier a vytlačte tekutinu po troche. Nebude to bolieť, no netlačte na kožu pod tekutinou. Pľuzgier je teraz otvorený a teda ho musíte vydezinfikovať. Za nič na svete neodstraňujte celú kožu!


• Dezinfikujte

Či už pľuzgiere vytlačíte alebo nie, musíte ich dezinfikovať.
• Zakrývajte ich


Použite nejakú látku alebo leukoplast, alebo nálepku ktorá neirituje pokožku. Avšak predtým nezabudnite dezinfikovať kožu. Môžete aplikovať trocha aloe vera gélu ešte pred zakrytím, pomôže to so svrbením a bolesťou a podporí liečenie. Za 2 dni by mali byť pľuzgiere úplne vyliečené.


zdroj : http://forum.domacamedicina.sk
foto : www.beautyhealthplus.org
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.