#4003  od užívateľa skocko999
 11 Mar 2019, 07:35
Viete čo je E621, tiež známy ako glutamát sodný?

Určite by ste boli prekvapený keby ste zistili čo v skutočnosti jete každý deň. To čo prijímate cez rôzne pochybné potraviny má hrozný dopad na celkové vaše zdravie a teda aj telo.ObrázokGlutamát sodný E621 je veľmi častý prídavok do jedla ktorý nájdete takmer v každej potravine. Nejestvuje na svete takmer žiadna reštaurácia ktorá by nepoužívala toto ochucovadlo. Je to jedna z najnebezpečnejších látok a konzumujeme ju každý deň, bez toho aby sme si to uvedomili!

Glutamát sodný je vo forme bieleho kryštalického prášku a podobá sa soli a cukru. Taktiež je možné ho nájsť v tekutej forme. Má chuť mäsovej polievky a môže byť pridaný do každej potraviny na zlepšenie jej chuti. Glutamát sodný a jeho príjem zvyšuje chute na jedlá, čo teda vedie k prejedaniu a obezite.

Funguje tak, že stimuluje mozgové bunky spôsobom rovnakým ako to robia drogy a teda vytvárajú akýsi pocit závislosti. Ľahko sa absorbuje do krvi a mozgu, čo spôsobuje zmeny v génoch ktoré sú zodpovedné za zmysel chuti.

Dúfame že ste sa dozvedeli opäť o čosi viac. Ak bol článok pre vás užitočným, neváhajte ho zdieľať s vašimi priateľmi, blízkymi či rodinou.zdroj : http://forum.domacamedicina.sk
foto :https://i.ytimg.com//maxresdefault.jpg
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.