#4009  od užívateľa skocko999
 22 Mar 2019, 08:08
Až 60% nášho tela je z vody, je teda logické piť dostatočné množstvo vody počas dňa. Túto vodu využíva telo na tvorbu krvi (a teda krvného obehu), na trávenie, absorpciu a prenos živín po celom ľudskom tele. Drvivá väčšina z nás vie, že musíme nášmu telu dopriať dostatočné množstvo vody. Mnoho z nás chce však dopriať niečo aj našim chuťovým pohárikom, bez pridaného cukru, pravdaže.


Čo ak dokážeme zvýšiť príjem vody, ochutiť daný nápoj a zároveň mu dodať živiny?ObrázokDnes máme pre vás práve recepty, ktoré splnia všetky tri požiadavky!

Ananás a fenikel obyčajný

Ananás obsahuje bromelín, enzým nachádzajúci sa v ananáse s veľmi silnými protizápalovými účinkami. Bromelín nielenže podporuje telo v liečebných procesoch a teda urýchľuje tieto procesy, jeho účinky taktiež pomáhajú zmierniť bolesti a zápaly. V zmesi s feniklom, vode dodáva jednoducho skvelú chuť. Takýto nápoj je zároveň užitočný v upokojení tráviaceho traktu. Štúdia z roku 2010 preukázala, že denná dávka ananásovej šťavy viedla k zmierneniu zápalu v hrubom čreve myší. Ďalšia štúdia, tentokrát z roku 2015, poukazuje na schopnosť ananásovej šťavy zmierňovať astmatické symptómy a pomôcť v strate váhy, jednalo sa o 200 ml dennú dávku.


Ingrediencie:


• 8 pohárov horúcej vody
• ½ pohára ananásových kúskov
• 1 čajová lyžička feniklových semienok


Príprava:

1. Poriadne umyte celý ananás, narežte.

2. Kúsky ananásu vložte do nádoby, do ktorej následne vlejte 8 pohárov horúcej vody.

3. Nechajte vychladiť, po vychladení pridajte feniklové semienka a ponechajte to cez noc.

4. Ráno môžete tieto semienka skonzumovať, respektíve môžete ocediť vodu.BONUS: Mätovo-uhorkovo-citrónová voda

Ak chcete poriadnu bombu s vitamínom C, táto voda je tou správnou voľbou. Uhorka je plná minerálov a vitamínov, minerály zvyknú byť práve v jej koži zatiaľ čo vnútorná časť obsahuje vitamín C a kyselinu kofeínovú, ktorá zmierňuje zápaly. Citrón dodáva bonusové množstvo vitamínu C, no taktiež obsahuje flavonoidy a ďalšie, citrusové látky podporujúce detoxikačné a bunkové procesy. Mäta dodáva celkovú chuť vode, no prináša do hry svoje vlastné antioxidanty, jedným z nich je fytoživina zvaná monoterpén.

Postup:

1. Do nádoby vlejte 8 pohárov vody.

2. Narežte polovicu uhorky na kúsky a nakrájajte 2 citróny.

3. Zoberte vetvičku mätových listov a všetky tieto ingrediencie vsypte do nádoby s vodou.

4. Cez noc ponechajte v chladničke.

5. Dobrú chuť a na zdravie!

zdroj : http://forum.domacamedicina.sk
foto : //i.ndtvimg.com/
 #4392  od užívateľa LutherLycle
 15 Sep 2019, 01:14
Dobrý den,

mohl bych poprosit o nějaký postup mytí auta bez wapky a tekoucí vody? Bohužel mám garáž bez vody asi 30m od domu.
Auto mám nové, bílá barva.
Pokud ale žádná taková metoda není pro lak ideální mohu auto umýt tak jednou měsíčně wapkou na chalupě.

Díky za rady
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.