#3954  od užívateľa skocko999
 09 Aug 2018, 08:52
Podľa expertov prináša pitie teplej citrónovej vody počas rána množstvo výhod, hydratuje telo, detoxikuje ho a taktiež zosilňuje imunitný systém a zlepšuje vaše celkové zdravie.

Kyselina citrónová pochádzajúca z citrónu má silné antibakteriálne a protivírusové účinky ktoré chránia vaše telo pred množstvom chorôb. Príprava takéhoto nápoja je jednoduchá. Vytlačte polovičku citróna do pohára vody a pridajte trocha medu a škorice pre chuť (no taktiež sú ich skvelé účinky nezanedbateľné!)

Tu sú tie najlepšie výhody ktoré vám prinesie teplá citrónová voda


1. Zosilňuje imunitný systém

Pohár takejto vody každé ráno zlepšuje absorbovanie železa do tela a taktiež zlepšuje imunitný systém, vysoký obsah vitamínu C zlepšuje odolnosť tela voči podchladnutiu a chrípke.
Obrázok2. Čistí močový trakt

Citrónová voda čistí močový trakt a stimuluje produkciu moču vďaka jej silným diuretickým vlastnostiam. Taktiež eliminuje škodlivé baktérie a reguluje pH úrovne vášho tela.

3. Pomáha pri trávení

Citróny stimulujú tvorbu kyseliny žalúdočnej ktorá je potrebná pre správne strávenie a taktiež pomáha pri tráviacich ťažkostiach.

4. Zlepšite si energetickú hladinu

Citrón obsahuje vysoké množstvo vitamínu B, C a fosforu ktorý osviežuje a dodáva energiu vášmu telu. Pohár teplej citrónovej vody každé ráno reguluje vaše pH hladiny a robí vaše tkanivo viac alkalickým. Keď je vaše telo kyslejším, je viac náchylné na zápaly čo môže mať za následok choroby a rôzne stavy.

5. Pomáha pri zapálenom hrdle

6. Vysoký krvný tlak

7. Čistí pleť

8. Pomáha pri strate váhy

9. Odstraňuje nepríjemný zápach z ústzdroj : http://forum.domacamedicina.sk
foto : res.mindbodygreen.com
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.