#3955  od užívateľa skocko999
 09 Aug 2018, 16:28
O kokosovom oleji už vieme prakticky odkedy poznáme samotné kokosové orechy, no po celý ten čas bol označovaný za nezdravý olej, najmä kvôli skutočnosti že je zložený z 90% nasýtených tukov.


V skutočnosti je práve tento fakt dôvodom prečo je tak zdravý, je bohatý na živiny, pomáha telu absorbovať vitamíny rozpustné v tuku a má antioxidačné účinky.


Využíva sa pre krásu keďže upokojuje pokožku a zároveň ju hydratuje a je priam stvorený pre vlasy.

1. Hydratujte si pokožku:

zameňte váš kúpny krém na hydratáciu s osviežujúcim a liečivým kokosový olejom. Je bezpečný na použitie na všetky časti tela a veľmi dobre sa mieša s esenciálnymi olejmi.


2. Pleťová maska:

Vyčistite si pleť s domácou pleťovou maskou! Stačí zmiešať lyžicu kokosového oleja s lyžicou surového medu. Zmes následne aplikujte na tvár (zmes sa na vašej tvári zohrieva a zjemňuje a môže kvapkať), počkajte 15 až 20 minút, po tejto dobe si tvár dostatočne opláchnite s teplou vodou.


Obrázok


3. Zbavte sa vrások:

Všetci sa snažíme zbaviť tých znakov starnutia. Stačí aplikovať trocha kokosového oleja na vrásky a línie, ten vám pomôže rehydratovať tieto miesta, zjemní pokožku a zlepší textúru vašej pleti.

4. Kondicionér:

Neexistjue žiadna lepšia ingrediencia ktorá by hydratovala vašu hlavu, taktiež lieči lámané vlasy, hydratuje, spevňuje vlasy a dodáva im prírodný lesk.

Vložte 2 lyžičky kokosového oleja do malej nádoby, tú nádobu vložte do väčšej misky naplnenú s teplou vodou – to zjemní olej. Aplikujte na vlhké vlasy a vmasírujte do korienkov. Zostatky porozčesujte po hlave a zabalte si hlavu do uteráka na hodinu, následne použite malé množstvo šampóna na jeho odstránenie.

5. Zlepšite rast vlasov:

Nielenže je skvelý na zvlhčovanie vlasov ale je taktiež neuveriteľne skvelý pre zosilnenie a zlepšenie rastu vlasov, používajte denne.

6. Holiaci krém:

Pokiaľ ste sa vybodli na holiaci krém kvôli tomu že dehydratoval vašu pokožku, kokosový olej je skvelou alternatívou.


zdroj : http://forum.domacamedicina.sk
foto : www.naturallivingideas.com
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.