#3961  od užívateľa skocko999
 20 Aug 2018, 07:45
Kožné problémy sú veľmi časté u takmer každého. Naša pokožka je veľmi citlivá a môže byť poškodená bradavicami, upchanými pórmi či ľudovo zvanými pučiakmi.

Tieto zmeny sú zväčša spôsobené hormonálnou nevyrovnanosťou či zmenou životného štýlu, poprípade nezdravým životným štýlom (mastné jedlá, apod.).


Mnoho ľudí namiesto kupovania drahých kozmetických produktov radšej siahli po prírodnej overenej metóde ktorá z ich pokožky spraví zdravú, čistú a žiariacu. Nebezpečné chemikálie obsiahnuté v komerčných produktoch je asi najväčším dôvodom prečo nekupovať takéto prípravky.

Teraz vám ukážeme ako sa zbaviť týchto problémov prírodne a efektívne!
Obrázok


1. Materské znamienka

Tie sa môžu objaviť v akomkoľvek veku. Sú to prakticky skupinky pigmentácii kože zvané melanocyty, vznikajú kvôli genetike či vystaveniu na slnku.

Čistý cesnak či extrakt z neho je skvelý v odstráňovaní bradavice, pred aplikovaním si ochráňte kožu okolo, či už páskou alebo vazelínou. Následne tento extrakt aplikujte, alebo censak pritlačte. Obviažte danú oblasť, zopakujte procedúru každý deň.

Ďalej môžete použiť zmes sódy bikarbóny a ricínového oleja, alebo jablčný ocot.


2. Bradavice

Bradavice môžete odstrániť trením banánovej šupky o bradavicu každú noc. Procedúru opakujte počas 2 týždňoch a bradavica zmizne. Môžete vyskúšať aj čistý surový med či jablčný ocot.


3. Čierne bodky

Je možné ich odstrániť za pomoci citrónovej šťavy, namočte do nej vatovú guľôčku a trite ňou čierne bodky dvakrát do dňa. Môžete použiť taktiež aloe vera či cibuľu.

4. Upchané póry

Spôsobené nahromadeným mastnoty na koži. Spravte pastu z cukru a citrónu, namočte do nej organickú bavlnenú handričku a začnite ňou trieť oblasť s ubchanými pórmi, pohyb musí byť kruhovitý. Následne si tvár opláchnite teplou vodou.


zdroj : http://forum.domacamedicina.sk
foto : funnymodo.com
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.