#3963  od užívateľa skocko999
 22 Aug 2018, 07:25
Tieto malé chrobáčiky ktoré žijú v našich posteliach a postelnom prádle, na kobercoch a nábytku sa kŕmia na mŕtvych kožných bunkách – prachu.

Roztoče je možné nájsť v štyroch z piatich domácností a spôsobujú mnoho zdravotných problémov ktoré sa vzťahujú na alergie a astmu, či je to výlučne kožná reakcia na ich prítomnosť.Obrázok


Príznakom toho že vaša domácnosť má roztoče sú:
kýchanie, výtok z nosa, červené/svrbivé/slziace oči, upchania, svrbenie nosa či hrdla, kašlanie, opuchnutá červená koža pod očami.

Ľudia trpiaci astmou budú zažívať nedostatok vzduchu a dychu, bolesti hrude, problémy so spánkom a zvýšenú náchylnosť na prechladnutie.

Vysávanie a neustále pranie postelného prádla je dobrou cestou ktorou môžete začať a tak roztoče budú v obmedzenom množstve prítomné vo vašej domácnosti (nikdy ich nie je možné odstrániť na 100%), no pranie matracov a vankúšov nie je jednoduchá záležitosť, taktiež pokiaľ vysávač nemá HEPA filter, väčšina roztočov zostane tam kde bolo.

Jednou skvelou možnosťou ako sa vysporiadať s roztočovým problémom je striekať s týmto roztokom:


Budete potrebovať 2 poháre destilovanej vody a 15 až 30 kvapiek eukalyptového oleja.


Inštrukcie

Ingrediencie zmiešajte vo fľaši na striekanie. Všetky objekty kde sa môžu roztoče zachytávať a sú neľahké na vypranie postriekajte týmto roztokom. Uložte ich na suché a teplé miesto (snažte sa vyvarovať vlhkosti pretože takéto prostredie len podporuje vzniku plesní). Túto procedúru opakujte 3-krát do týždňa a tak odstránite všetky prachové roztoče. Eukalyptový olej je veľmi silný pomocník a odstráni ich bez akéhokoľvek nebezpečenstva pre vás či vaše deti.

zdroj : http://forum.domacamedicina.sk
foto : /cdn.davidwolfe.com
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.