#3964  od užívateľa skocko999
 23 Aug 2018, 10:13
1. Cesnakový sprej odpudzuje plesne

Tento domáci prostrek je využívaný aj profesionálnymi záhradníkmi. Rozdrvte cesnak a pridajte ho do vody len raz týždenne. Funguje ako preventívna látka zabráňujúca vzniku plesní ktoré sa častokrát objavujú. Pokiaľ chcete pleseň odpudzovať pasívne, vysaďte cesnak medzi vaše rastlinky a tak zabránite plesní bez akejkoľvek námahy.Obrázok

2. Epsom soli a amoniak – zabijak proti burine

Burina nielenže dusí rast našich rastlín, no taktiež ničia krásu našej záhrady a vycucávajú dôležité živiny. Zbavte sa buriny ľahko s týmto domácim zabijakom burín. Stačí zmiešať roztok amoniaku a epsom solí spolu a nastriekajte na burinu. Voila!


3. Citrónový sprej proti voškám

Máte problémy s voškami vo vašej záhrade? Zmiešajte koktejl citrónovej šťavy a vody do fľaše na sprejovanie. Zatriaste poriadne a začnite striekať tak veľa ako chcete. Otravné vošky sa stratia a opäť budete môcť pestovať bez nich.


4. Záhrada ruží – skvelý tip na pestovanie

Mali ste ruže avšak nerástli rovno? Dnes vám ukážeme skvelý trik ktorý vám vaše ruže vyrovná od ich prvého púčika! Vytvorte do zemiaku dieru a vložte do nej stonku od ruže. Zasaďte celý celok a ruža začne rásť čoskoro, plus ruža vám bude rásť rovno a nie pokrivene a nekontrolovane.


5. Mydlo na hmyz

Áno, je to tak. Mydlenie hmyzu naozaj funguje, stačí použiť váš domáci prostriedok (čistič) na umývanie riadov alebo použite nejaký organický roztok a zmiešajte s vodou a nalejte do spreju. Striekajte tento roztok na rastliny ktoré budú počas sezóny mať problémy s chrobákmi. Chrobáky toto mydlo neznášajú, no rastlinkám nijako neuškodí. Počas pršania je toto mydlo zmyté a tak je schopné chrániť rastlinky pred podzemnými zvieratkami.zdroj : http://forum.domacamedicina.sk
foto : www.starmetallizing.com
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.