#3967  od užívateľa skocko999
 03 Sep 2018, 18:10
Možno ste už videli ľudí ktorí majú biele škvrny na ich krásnych bielych zuboch.

Čo to je?


Bohužiaľ, je to stav zvaný fluoróza ktorá postihla až polovicu mládeže USA.
Je to výsledok vystaveniu veľkému množstvu fluoridu v tekutine ktorú prijímame či zo zubných pást počas prvých ôsmych rokoch nášho života. Je to stav kedy sa na zuboch objavujú biele škvrny.


Pamätáte si vôbec či váš zubný lekár niečo takéto spomínal?


Nebezpečenstvá ktoré fluorid prináša sa nevzťahujú len na vaše zuby, mnoho expertov potvrdzuje aj iné vedľajšie účinky, sledujúc populáciu USA ktorá bola vystavená 70 rokom fluoridovanej vode a taktiež dentálnym produktom obsahujúce túto látku. Nadmerné množstvo fluoridu vo vode sa v štúdiach vzťahuje na častejšie fraktúry kostí, abnormality a iné stavy. Iné štúdia tvrdia že konzumácia vysokého množstva fluoridu spôsobuje neurotoicitu, problémy s hormónmi, rakovinu a problémy so štitnou žľazou.Obrázok


Ako sa zbaviť nebezpečenstiev fluoridu?


Až 70% vodných zdrojov v USA je fluoridovaných, na Slovensku to realitou nie je, no v iných zahraničných krajinách kde sú zdroje podzemnej vody neveľké toto realitou je a teda, pokiaľ žijete vo Veľkej Británii či Francúzsku alebo Nemecku, je lepšie nainštalovať si filter vody. Vyhýbajte sa vode z vodovodu vo verejných miestach.

Skryté nebezpečenstvá fluoru totižto nespôsobujú len tieto biele škvrny ale aj mnohé iné choroby, fluor totižto má nemalý vplyv na nervovú sústavu.
[/size]

zdroj : http://www.forum.domacamedicina.sk
foto : https://cdn1.medicalnewstoday.com
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.