#3971  od užívateľa skocko999
 07 Sep 2018, 20:24
Problém klasického odstraňovania chlpov, keď hovoríme o citlivej časti tváre, je že to vedie k tvorbe akné a začervenaniu.

Najhoršie na tom je, že chlpy sa vždy vracajú, a na to aby ste tomuto návratu zabránili, existuje prírodné riešenie ktoré ženy na Blízkom Východe používajú po stáročia.
Obrázok
Jediné čo potrebujete je

- 1 čajová lyžička kurkumy

- 2 polievkové lyžice múky cíceru

- trocha jogurtu.Kurkuma hlboko čistí kožu, odstraňuje mŕtve kožné bunky a iné nečistoty z povrchu kože, stimuluje lymfatické uzliny a povrchový krvný obeh. Vďaka jej protizápalovým účinkom lieči akné, zvyšuje lesklosť a balansuje pH kože.

Aplikujte zmes na žiadanú oblasť, v smere rastu chlpov. Nechajte pôsobiť 20 minút a následne vysušte. Utrite s čistým bavlneným textilom.


Poznámka:


Pamätajte že žltú farbu kurkumy, ktorá vytvára pekný odtieň pokožky, je potrebné dôkladne opláchnuť. Ošetrená oblasť môže byť trocha červená, no rýchlo zmizne kvôli protizápalovým účinkom silnej kurkumy.

Táto liečba by mala byť zopakovaná 3-4 krát denne v 1 týždni počas 1 mesiaca, výsledok je neuveriteľný – chlpy sa stanú „vzácnymi“, tenšími a svetlejšími, a časom sa úplne stratia.


zdroj : http://www.forum.domacamedicina.sk
foto : http://livehealthywithus.com
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.