#3975  od užívateľa skocko999
 15 Nov 2018, 10:51
Počas mnohých generácií sa myslelo že slepé črevo je len výsledok evolúcie, niečo nepotrebné, „odpadový“ orgán ktorý, ak vám ho vyoperujú, nebude chýbať. No tomu všetkému je koniec, vedci konečne zistili pravý zmysel tohto „odpadového“ orgánu ktorý je pozostatok evolúcie.


ObrázokVedci zistili, že slepé črevo funguje ako úkryt pre dobré baktérie. A tak, telo toto črevo využíva počas reštartovania tráviaceho systému, ak telo trpí cholerou či úplavicou.

Konvenčné múdrosti ľudstva tvrdili že tento malý „nepodstatný“ orgán je nezmysel a prakticky nepotrebná nadbytočná súčiastka tvoriaca naše telo. Počas dekád doktori odporúčali svojim pacientom aby si nechali svoje slepé čreva vyoperovať. Avšak vedci z Duke University Medical Centre v Severnej Karolíne tvrdia, že počas choroby akou je cholera či úplavica sa črevná mikroflóra stráca. Táto mikroflóra zaručuje trávenie, a keď jej niet, je problém. Tu nastupuje úloha slepého čreva, orgán ktorý je útočiskom pre mikroflóru, funguje ako zásobník či rezerva. Pomáha telu vyplniť črevá mikroflórou.

Slepé črevo môže a musí byť vyoperované ak je vážne zapálené, aj napriek jeho prínosu. Napriek jeho výhodám, profesor Bill Parker tvrdí, že nie je dobre aby sme sa snažili ho zachovať za každú cenu, najmä ak spôsobuje problémy. Takéto problémy sú životu nebezpečné.zdroj : http://forum.domacamedicina.sk/
foto : static1.squarespace.com
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.