#3976  od užívateľa skocko999
 19 Nov 2018, 08:58
Je ťažké nájsť čas a motiváciu na cvičenie ak ste každý deň vyťažený. Avšak fyzické a mentálne výhody takéhoto cvičenia stoja za to. Ak ste rozmýšľali nad tým že začnete behať, pozrite si tieto dôvody prečo by ste mali začať už zajtra, a možno aj dnes!

Beh vám vyčistí hlavu

Ak máte nevyriešiteľný problém či trpíte mentálnym blokom, alebo dokonca chcete podporiť vašu fantáziu, beh na čerstvom vzduchu je skvelým a zdravým riešením. Štúdia v roku 2014 (publikovaná Americkou akadémiou neurológie) preukázala že ľudia s lepším kardiovaskulárnym stavom mali lepšie zmysly.

Beh vám môže umožniť žiť dlhšie


Obrázok


Beh vám môže zachrániť mozog


Štúdia v roku 2012 v žurnály Neurology preukázala že jedinci ktorí boli fyzicky aktívnejší nemali mozog tak scvrknutý po dobe ako tí ktorí neboli dostatočne fyzicky aktívni.

Beh zlepšuje náladu

Ak ste smutný či nervózny, beh je dobrou voľbou ktorá vám zlepší stav vašej duševnej stránke.

Beh nemá otváracie hodiny

Na rozdiel od fitka je beh niečo čo môžete „navštíviť“ kedykoľvek, ráno, poobede, večer, v noci... Ak pracujete v neskoré či neobvyklé hodiny a máte problém s dostavením sa do fitnes centra, beh je super voľbou. Nedá sa ho proste zmeškať!

Beh môže byť čas samoty

Ak sa cítite byť sociálne preťažený (najmä introverti), beh je to po čom by ste mali siahnuť. Nielenže vás beh upokojí, dodá vám pocit samoty kedy sa konečne môžete sústrediť len a len na vás a na vaše zdravie.

Beh je zabijak stresu

Určite by ste nemrhali čas na beh ak máte konečný termín už čoskoro. Ale faktom je, že ak nestíhate a nemáte na nič nervy, je lepšie si zabehať. Beh vám zefektívni vašu prácu a vaše myslenie, odblokuje vás od stresu a úzkosti.


Behať môžete všade

A to doslova. Aj na záchod. Beh je najprístupnejšie cvičenie aké jestvuje, stačí sa vhodne obliecť a obuť si vaše bežecké topánky a hurá do behu. A to ani nemusíte mať žiadne extra špičkové topánky či oblečenie, zabehať si môžete hockedy a hocikde!


zdroj : http://forum.domacamedicina.sk
foto : www.chatelaine.com
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.