#91  od užívateľa skocko999
 08 Feb 2018, 20:24
1. Kokosový kefír a štandardný kefír
Kokosový (fermentovaná kokosová voda) a mliečny kefír sú 2 potraviny ktoré vám pomôžu zahojiť akékoľvek poškodenie vašich čriev. Obe potraviny sú veľmi bohaté na enzýmy a probiotiká ktoré podporujú zdravý balans baktérií, potrebný na správne fungovanie našich čriev. Fermentovaný kefír taktiež obsahuje živiny ako je kalcium, fosfór, horčík, vitamín K, vitamín B7, esenciálna aminokyselina ako je napr. tryptofán, vitamín B1 a vitamín B2.
Obrázok


2. Červená kapusta
Táto odroda kapusty je bohatá na L-glutamín, ten podporuje liečiť jemné steny čriev. Táto aminokyselina je užitočná pre ľudí ktorí trpia črevnou permeabilitou, syndrómom dráždivého čreva, Crohnovou chorobou a ulceratívnou kolitídou.
3. Aloe Vera

Aloe Vera je bohatá na enzýmy, má protivírové, antibakteriálne, protiplesňové a protizápalové účinky, čo znamená, že je veľmi vhodná v prípade liečenia mnohých tráviacich problémov. Aloe Vera je užitočná aj v prípade výskytu hnačiek, vredov, parazitných infekcií, syndrómu dráždivého čreva, kolitídy atď.

4. Moringa olejodárna
Moringa olejodárna obsahuje draslík, proteín, betakarotén, kalcium, vitamín C atď. Vďaka jej zloženiu, poskytuje antibakteirálne účinky ktoré môžu napomôcť v zničení helicobacter pylori baktérií. Je to baktéria, ktorá môže byť zodpovedná za gastritídu, vredy a rakovinu.
5. Chia semienka
Len 2 lyžice týchto semienok obsahujú 10 gramov vlákniny! Obsahujú protizápalové fytochemikálie na zmiernenie gastrointestinálnych ťažkostí. Tieto semienka majú jemnú chuť ktorá môže obohatiť vaše jedlá. Neobsahujú žiaden glutén, a teda sú skvelým prídavkom pre ľudí ktorí trpia intoleranciou voči lepku či celiakiou.

6. Vývar z kostí

Ľahko stráviteľný a bohatý na živiny podporujúce náš autoimunitný systém – skvelá potravina na boj proti autoimunitným ochoreniam. Takýto vývar obsahuje mnoho živín, vrátane želatíny, ktorá priťahuje tekutiny a to vrátane tráviacich šťav podporujúcich správne trávenie. Vývar obsahuje silikón, kalcium, fosfór, kolagén a iné živiny.
zdroj : domacamedicina.sk
foto : http://www.huffingtonpost.com.au
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.