#92  od užívateľa skocko999
 13 Feb 2018, 09:47
Kto by to povedal, že vec ktorú vždy zahadzujeme po skonzumovaní, je tak užitočná a výživná?

Samotný banán obsahuje mnoho vitamínov a živín, no to isté platí pre jeho šupku. Banán obsahuje draslík pomáhajúci v boji proti kŕčom svalov, taktiež pomáha ľuďom ak nemôžu v noci zaspať.

Keď je už človek pri jedení banánu, prečo rovno nevyužiť aj jeho bohatú šupku? Áno, aj samotná šupka z banánu môže byť využitá.

1. Zmierňuje symptómy ekzémov, akné a psoriázy

Šupky z banánov dokážu znížiť svrbivosť a zápal vážnych kožných ochorení ako je psoriáza, akné či ekzém. A to vďaka bohatému obsahu draslíka a antioxidantov.
Odrežte malý kúsok šupky, zoberte kúsok do ruky a začnite si jej vnútro masírovať o postihnuté miesto. Následne ponechajte šupku pôsobiť na polhodinu a miesto opláchnite. Je dôležité to využívať trikrát do dňa na dennej báze. Ak máte na to čas a chuť, pokojne si ich nechajte cez noc a umyte si miesto ráno.

Obrázok

2. Opuchnuté viečka
Banánové šupky obsahujú draslík. Ten pomáha eliminovať vonkajšiu soľ na pokožke ktoré vedie k zadržiavaniu tekutín – problém spôsobujúci opuchnuté viečka. Takýmto spôsobom sa taktiež budete môcť zbaviť čiernych škvŕn pod očami. Narežte šupky z banánov do 2 kúskov, dostatočne veľké na pokrytie oboch očí. Je dôležité ich ponechať cez noc, aby ste si ráno mohli všimnúť ich účinok.

3. Chránia pokožku pred ÚV lúčmi

Banánová šupka obsahuje vitamín C, a je teda skvelým zdrojom antioxidantov ktorý zabraňuje poškodeniu buniek, vrátane poškodeniu z dôsledku UV žiarenia. Je to teda prírodný krém na pokožku ak sa idete opaľovať a potrebujete si ochrániť pokožku pred slnečnými lúčmi.

Šupku si vmasírujte do pokožky vždy pred vychádzaním na Slnko.

zdroj : domacamedicina.sk
foto :https://health-and-love-page.com
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.