#123  od užívateľa skocko999
 04 Mar 2018, 18:18
Každá choroba sveta má svoje sprievodné príznaky, vďaka ktorým sa môže choroba identifikovať. Zvyčajné príznaky cukrovky typu 2 sú časté močenie, častý smäd ako aj necitlivosť rúk a nôh.Okrem príznakov ktoré je možné spozorovať tým zvyčajným spôsobom, jestvujú príznaky na ktoré poukazuje naše samotné telo. Telo nám teda hovorí, že niečo nie je v poriadku s našou hladinou cukru. Tu je zoznam symptómov tichej cukrovky, o ktorej ste pravdepodobne nevedeli, že je súčasťou vášho života.

1. Chrápanie
ObrázokČasté a hlasné chrápanie. Ľudia ktorí trpia týmto problémom majú veľmi pravdepodobne problémy so stresom, to zvyšuje hladinu cukru v krvi. Štúdie preukázali, že polovica ľudí ktorá trpí cukrovkou typu 2 zažíva problémy počas spánku. Druhá štúdia preukázala, že 23% pacientov ktorí mali problém s chrápaním boli neskôr diagnostikovaní práve cukrovkou. V tomto prípade je dôležité, aby ste si overili váš zdravotný stav – či vám nebola pridelená diagnóza vzťahujúca sa na poruchy spánku, než na samotnú cukrovku.2. Zmeny na pokožke

Na pokožke, okolo laktí, kĺbov na prstoch a na zadnej strane krku sa vám môžu začať formovať tmavé škvrny. To je príznak toho, že vo vašom tele vzrástla hladina krvi v cukru. Niektorí vedci tvrdia, že tieto škvrny môžu mať pôvod v genetike či hormonálnej nerovnováhe. Je to taktiež príznak cukrovky. Vysoké hodnoty inzulínu zvyšujú rast pokožky a produkcii melanínu – pigmentu.


3. Zhoršenie sluchu

Ak ste zistili, že časom horšie a horšie počujete svojich priateľov či rodinu, alebo sa pristihnete pri tom ako si zvyšujete hlasitosť na počítači alebo televízore, je možné, že ste natrafili na tichý symptóm cukrovky typu 2. 30% ľudí ktorí trpia cukrovkou typu 2 preukázali problémy so sluchom.


4. Zlepšenie zraku

Ak je odrazu pre vás nutné zložiť si okuliare pri čítaní knihy, nemusí to byť dobrým znakom. Niektorí pacienti trpiaci zvýšenou hladinou cukru v krvi tvrdia, že sa ich zrak náhle zlepšuj a tak prestali používať okuliare. Akonáhle sa ich hladina vyrovná, je pre nich opäť čas na okuliare. V skutočnosti nejestvujú štúdie, ktoré by tieto tvrdenia pacientov vedecky podložili.


5. Svrbenie

Cukrovka zhoršuje krvný tok, to vedie k svrbeniu a suchej pokožke.
zdroj : domacamedicina.sk
foto : https://www.rd.com
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.