#3869  od užívateľa skocko999
 08 Máj 2018, 09:11
Tu je zoznam toho čo môže spôsobiť nafúknuté brucho


1. Nedostatočný prísun vody


Nedostatočný prísun vody a dehydratácia sú dôvody kvôli ktorým máme mnoho zdravotných problémov. Pitím veľkého množstva kávy či alkoholických nápojov môže tento problém len znásobiť. Mnoho ľudí nepije tých doporučených šesť až osem pohárov vody denne. Pokiaľ teda človek nepije dostatočné množstvo vody, nastáva zadržiavanie tekutín a to teda spôsobuje nafukovanie. A teda, odpoveď na tento problém je prostá – pite viac vody počas dňa!


2. Zápchy


Nepríjemné zápchy znamenajú, že niečo zabraňuje pohybu nestrávených častí potravy ktorú ste skonzumovali, to znamená že je na rade konzumácia vlákniny. Keď máte nestrávené časti potravy v črevách, budú tam aj plyny. Jedzte potraviny bohaté na vlákninu ako je napríklad ovocie – jablko, slivky, no vyhýbajte sa pre istotu banánom. Jedzte celozrnné pečivo a taktiež bobule.


Obrázok


3. Chronický stres


Áno, aj stres vás môže nafúknuť. Tráviaci trakt nemôže fungovať naplno pokiaľ ste pod stresom. Bolesť brucha a zápcha sa môže vyskytnúť. A tak, upokojte sa a zbavte sa tejto negativity.


4. Jedenie príliš rýchlo


Je dôležité aby ste potravu ktorú jete požuli dostatočne, tým sa enzýmy v slinách dostanú do potravy lepšie, a tak ako mechanicky tak aj rozkladom bude potrava ľahšie stráviteľná pre váš tráviaci trakt. Jedzte rýchlo a oveľa väčšia časť potravy pôjde von než do tela, nakoľko to nebude telo schopné stráviť, a môže sa taktiež vyskytnúť zápcha. A živiny ktoré ste z toho mohli mať pôjdu do kanálov.


5. Sacharidy


Nič vás nenafúkne viac ako preplnenie sa sacharidmi. Obmedzte jedlá bohaté na sacharidy a cukry, znížte prísun alkoholu. Jedzte čerstvé ovocia a zeleniny, to sú tie dobré sacharidy ktoré nespôsobia nadmerné nafukovanie.


zdroj : http://forum.domacamedicina.sk
foto : i.ytimg.com
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.