#3873  od užívateľa skocko999
 11 Máj 2018, 17:35
Tzv. obezogény sú cudzie chemikálie ktoré narúšajú normálny vývoj a rovnováhu metabolizmu lipidov, čo môže viesť k obezite. Majú na telo podobný efekt ako estrogén a dokážu byť práve za tým povestným rýchlym pribratím ktoré ste si určite všimli na váhe.

Chemikália vo vode ktorá vás robí tučnou


Chlór sa pridáva do zdroja verejnej pitnej vody. Je to jedným z hlavných dôvodov a spoluvinníkov pribratia. Možno si myslíte, že je bezpečné piť balenú vodu a tým sa teda vyhnúť chlóru, no chlór je prítomný všade – vo vode ktorú pijeme, v ktorej sa kúpeme a plávame.

Ako je schopný chlór pridať nám na váhe?


Obrázok

Pitím chlórovej vody nám naruší hladinu jódu a teda funkciu štítnej žľazy, čo spôsobuje problémy ako je rýchle pribratie na váhe, hormonálna nevyrovnanosť. Eliminovať chlór z prostredia je prakticky nemožné, no je možné ho zminimalizovať. Je potrebné taktiež byť oboznámený o tom aké dopady môže chlór mať na naše kardiovaskulárne zdravie a taktiež na riziko vzniku rakoviny mechúra. Najväčšia irónia v tom všetkom je skutočnosť, že chlór je potrebný na to, aby sme vodu mohli piť, robí ju pitnou nakoľko má skvelé antibakteriálne účinky. V malých množstvách neškodí, no byť vystavený chlóru v dlhodobom horizonte bude mať veľmi negatívny dopad na naše zdravie.


Jestvuje množstvo filterov ktoré vám môžu zminimalizovať príjem chlóru z vody, je možné ho nainštalovať vo vašej domácnosti a tak sa tomu vyhnúť. Pokiaľ nemáte na to finančné prostriedky, pomôže napríklad odstavenie vody, chlór z vody vyprchá, nakoľko je to plyn. No to pravdaže trvá hodiny.


zdroj : http://forum.domacamedicina.sk
foto : i2.wp.com
Vážení návštevníci, pre skvalitnenie služieb používame súbory cookies. Prehliadaním tohto webu súhlasíte s ich používaním. Čítať viac.